Wakacje z Lightschool

Do otwarcia sezonu koncertowego zostało kilka dni. Część z Was zamiast o szkoleniach myśli pewnie, jak najlepiej przygotować się na ten czas. Co można jeszcze zrobić, poprawić żeby wszystko wypaliło.
Dla osób, które nie mają dużych zobowiązań w tym terminie przygotowaliśmy coś specjalnego – „Wakacje z Lightschool”. Pomysł ten kiełkował w naszych głowach od dłuższego czasu. Zastanawialiśmy się co moglibyśmy zrobić, że wyjść naprzeciw osobom, które szukają alternatywy na ciekawe spędzenie wakacji. Wydaje nam się, że znaleźliśmy sposób, żeby zadowolić każdego z Was.

Czym są „Wakacje z Lightschool”? To idea, która nabrała już realnego kształtu. Zaangażowało się w ten projekt szereg osób i instytucji. W skrócie to kilkudniowy praktyczny, skondensowany kurs z możliwością odbycia praktyk w jednej z czołowych firm z naszej branży, dla trójki najlepszych uczestników. Więcej? Zachęcamy do lektury.

Do kogo kierujemy naszą ofertę? Na pewno uczniów i studentów, zarówno tych, którzy interesują się światłem, scenografią, nowymi technologiami, zastanawiają się nad swoją przyszłością i myślą, żeby związać ją z naszą branżą, ale też tych niezdecydowanych, którzy nie wiedzą jeszcze co chcą robić, a ten kurs może być dla nich okazją spróbowania czegoś nowego. Ten kurs to też okazja poznania dużych realizacji z innej, równie ciekawej strony.

To szkolenie to też ciekawa alternatywa dla pracowników, właścicieli mniejszych i większych firm, które z branżą związani są dłużej. „Wakacje z Lightschool” mogą być dla Was ciekawą alternatywą spróbowania czegoś innego. Nowy bodziec, żeby pójść jeszcze dalej, możliwość skonfrontowania z najlepszymi i czerpania korzyści ze zdobytego doświadczenia w późniejszej pracy.

Dlaczego „Wakacje z Lightschool”?

Po pierwsze wiedza. W ciągu kilku dni przekażemy Wam skondensowaną w „pigułce” dawkę wiedzy, która pozwoli Wam zacząć i działać! Nasi doświadczeni trenerzy podzielą się z Wami tym co mają najlepsze. Wiedzą nie tylko książkową, ale głównie zdobytą podczas lat pracy. Wieloletnie doświadczenie praktyczne to jedna z ich wielu zalet.


Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. To nie tylko puste słowa. Wszystkie szkolenia oparte będą o zajęcia praktyczne. W ciągu kilku dni zaplanujecie własne show, a później zobaczycie jak wyszło! Koniec z wiedzą książkową, która często nie zostaje w głowie. Konsoleta, komputer i monitor na jedną osobę, a do tego kilka doświadczonych osób, które będą wspierać Was swoją radą.


Najlepsi od strony technicznej. Jeden dzień podczas naszego szkolenia przeznaczony będzie na wycieczkę, podczas której zabierzemy Was na prawdziwą realizację wykorzystującą oświetlenie efektowe. Możecie pomyśleć, a co w tym szczególnego. Część z Was zapewne pracuje w teatrze, organizuje, świeci koncerty, itp. Jednak nie tym razem. Nie często zdarza się okazja, żeby wybrać się na dużą scenę teatralną, zobaczyć od strony technicznej, jak produkuje się program telewizyjny, czy poznać techniki powstawania dużego koncertu. Co dla Was przygotowaliśmy? Zobaczycie na miejscu, na pewno postaramy się Was zaskoczyć!


Najwyższej jakości urządzenia od najlepszych na rynku producentów sprzętu. Co to oznacza? Nasze szkolenia prowadzone są w siedzibie firmy Prolight, czołowego dystrybutora największych marek dostępnych obecnie na rynku. Chcielibyście „pobawić się” na Wysiwygu, programować na Hog4, świecić na Robe, ClayPaky, Rober Juliat oraz wielu innych, ale niestety ceny, jakie obecnie trzeba zapłacić za ten sprzęt są poza Twoim zasięgiem? Nie przejmujcie się. Nawet najwięksi zaczynali często od słabszych urządzeń. Wasza przewaga jest taka, że będziecie mogli przetestować najlepsze, dostępne na rynku rozwiązania. Zobaczyć, jaka może być Wasza przyszłość!

Od teorii do praktyki. Dla tych, którzy się wyróżnią oraz będą chcieli przygotowaliśmy możliwość odbycia praktyk w jednej z największych firm obsługujących wydarzenia artystyczne pod kontem światła w Polsce. Jeszcze głębszego wejścia w tą branżę. Czy warto? A może te praktyki to tylko wstęp to stałego uczestnictwa w największych imprezach organizowanych na całym świecie? Póki nie spróbujecie, na pewno nie uzyskacie odpowiedzi na to pytanie.
Czy wszystkie te argumenty nie są wystarczające, żeby zachęcić Was do miłego spędzenia czasu z Lightschool? Wydaje się nam, że nasza oferta to wyjście naprzeciw oczekiwaniom nie tylko kursantów, ale też całego rynku. Czy „Wakacje z Lightschool” staną się cykliczną imprezą, którą organizować będziemy co roku? Zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Dużo zależy też od Was i Waszego zaangażowania. Bardziej szczegółowy plan, koszt oraz dokładniejsze informacje pojawią się wkrótce.

Co?
Wakcje z LightSchool – praktyczny, dwudziesto cztero godzinny kurs oświetlenia scenicznego
Gdzie?
Siedziba PROLIGHT oraz ciekawe sceny w Warszawie
Dla kogo?
Dla wszystkich którzy mają w wakacje nieco wolnego czasu i chcieliby go wykorzystać do spotkania z branżą oświetlenia efektowego
Kiedy?
Kursy będą odbywały się przez całe wakacje w formie cztero dniowych turnusów. Szczegóły wkrótce na: www.lightschool.pl

Write a comment