jan3-big

Jan Scheiner

Operator konsolety, Lighting Designer i specjalista od multimediów. Współpracował z najlepszymi firmami przy produkcjach telewizyjnych i nie tylko. Od 2006 roku zajmuje się programowaniem światła lub multimediów do największych produkcji TVP i telewizji Polsat m.in. festiwale w Opolu, Sopocie, Top Trendy, Top of The Top, Nocy Sylwestrowych, Eska Music Awards, Przystanek Woodstock, Polsat Hit Festiwal; programów cyklicznych m.in. Podróże z żartem, Hit Generator, Fabryka Gwiazd, Tomasz Lis na żywo, Bitwa na Głosy, Voice of Poland, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Splash, Taniec z Gwiazdami, gale KSW (od 30). Obecnie kierownik działu R&D w firmie Wizja Multimedia Sp z o.o. Od zawsze interesowała go technika scenniczna oraz światło jako wyraz artystyczny. Jego konikiem jest maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje sprzęt by jak najbardziej usprawnić i ułatwić pracę. Lubuje się w integracji różnych systemów oraz rozwiązaniach niestandardowych. 

Biografia zawodowa

2006

Zatrudnienie w TVP S.A. na stanowisku – realizator technicznego oświetlenia/ współpracownik twórczy działu realizacji oraz rozpoczęcie współpracy z telewizją Polsat S.A.

2012

Zatrudnienie w firmie ATM System Sp. z o.o.

2013

Własna działalność gospodarcza pod szyldem Light Production
Prowadzenie szkoleń z obsługi GrandMA 2

2013

Programowanie światła do spektaklu „Alladyn” w Sankt Petersburgu

Programowanie światła Superwidowisk Opery Wrocławskiej: „Poławiacze pereł”, „Makbet”, „Latający Holender”

Współpraca z Operą Novą w Bydgoszczy

2014

Uruchomienie systemu śledzenia wokalistów na scenie firmy Coolux w programie Super Starcie w TVP

Stworzenie systemu do połączenia Catalyst’ów z system BlackTrax do śledzenia tancerzy w programie Taniec z Gwiazdami w telewizji Polsat

Obsługa system GPI do sterowania wizualizacjami z wozu transmisyjnego

2016

Kierownik działu R&D w firmie Wizja Multimedia Sp z o.o.