radek

Radosław Zacheja

Absolwent specjalności Techniki Multimedialne na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, gdzie specjalizował się w tworzeniu efektów i scenografii laserowej oraz skanerów laserowych. Od początku edukacji akademickiej jego misją było łączenie wiedzy technicznej ze sztuką. Dlatego też jednocześnie z naukami ścisłymi oraz przedmiotami inżynierskimi poznawał tajniki fotografii, filmu i teatru zarówno od strony technicznej jak i artystycznej. Jego mentorami byli: prof. Ryszard Jabłoński (wybitny specjalista w zakresie techniki laserowej), Wiktor Niedzicki (popularyzator nauki, dziennikarz), Józef Gębski (scenarzysta i reżyser filmowy), Jan Hesse (operator filmowy), Maciej Wojciechowski (projektant technologii teatralnej) oraz Paweł Dobrzycki (wybitny scenograf teatralny). Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w firmie Prolight Sp. z o.o. na stanowisku specjalisty od oświetlenia teatralnego i telewizyjnego. Dzięki szkoleniom w Londynie i Paryżu oraz fachowemu zespołowi Prolight, szybko zaczął projektować profesjonalne systemy oświetleniowe.

W swojej pracy od samego początku wykorzystywał oprogramowanie WYSIWYG, co zaowocowało zdaniem egzaminu przygotowanego przez CAST Software i otrzymaniem tytułu Authorised WYSIWYG Trainer. Jako trener, przeszkolił w zakresie obsługi programu wielu fachowców w branży, a w szczególności prowadził zajęcia praktyczne na Warszawskiej ASP i Politechnice Warszawskiej.

Fascynat nauki, oświetlenia efektowego i nowoczesnych rozwiązań, od samego początku kariery zawodowej pracownik Prolight sp. z o.o., obecnie na stanowisku dyrektora ds. technicznych.

Biografia zawodowa

2002-2003

Praca na projektem laboratorium efektów laserowych na Wydziale Mechatroniki pod kierunkiem prof. Ryszarda Jabłońskiego

2004

Ukończenie studiów magisterskich na Politechnice Warszawskiej, rozpoczęcie pracy w Prolight Sp. z o.o.

2005

Zakończenie realizacji pierwszego dużego systemu oświetlenia w studiu TVP Białystok, zaprojektowanego od podstaw, opartego na szynoprzewodach i wyjątkowo cichych dimmerach.

2006

Pozytywne złożenie egzaminu w siedzibie firmy Cast Software w Toronto i uzyskanie tytułu Authorised WYSIWYG Trainer (Autoryzowany trener WYSIWYG).

2006-2009

Współpraca z Politechniką Warszawską i Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, prowadzenie zajęć z zakresu oświetlenia scenicznego i użytkowania oprogramowania WYSIWYG.

2015

Powołanie na eksperta technicznego Komitet Technicznego KT 320 ds. Technologii Widowiskowej do współpracy z Komitetem Technicznym CEN/TC 433 Entertainment Technology – Machinery, equipment and installations w Europejskim Komitecie Normalizacyjnym