Wakacje z Lightschool

Wakacje z Lightschool” to kilkudniowy praktyczny, skondensowany kurs z podstaw oświetlenia scenicznego. To 3 dni wiedzy, doświadczeń, projektowania i programowania oraz 1-dniowa wycieczka do teatru i studia TV w celu zapoznania się z techniką oświetleniową od zaplecza.

Oferta skierowana jest do uczniów, studentów i absolwentów, zarówno tych, którzy interesują się światłem, scenografią, nowymi technologiami, zastanawiają się nad swoją przyszłością i myślą, żeby związać ją z naszą branżą, ale też tych niezdecydowanych, którzy nie wiedzą jeszcze co chcą robić, a ten kurs może być dla nich okazją spróbowania czegoś nowego.

„Wakacje z Lightschool” to również ciekawa propozycja dla właścicieli mniejszych i większych firm, którzy chcą przygotować nowych pracowników do pracy ze scenicznym oświetleniem technologicznym.

W ciągu kilku dni przekażemy Wam skondensowaną w „pigułce” dawkę wiedzy, która pozwoli Wam zacząć i działać! Nasi doświadczeni trenerzy podzielą się z Wami tym co mają najlepsze. Wiedzą nie tylko książkową, ale głównie zdobytą podczas lat pracy.

Wszystkie szkolenia oparte będą o zajęcia praktyczne. W ciągu kilku dni zapoznacie się z urządzeniami, zasadami ich łączenia, zaprojektujecie własne show w przestrzeni wirtualnej, a później zobaczycie jak wyszło w realnych warunkach.

Dodatkowym bonusem dla najlepszych i zainteresowanych mogą być praktyki w jednej z dużych firm zajmujących się obsługą sceniczną imprez.

Daniel Stolarczyk

Szczegóły szkolenia

Czas trwania: 24h

Godzina rozpoczęcia: 10:00

Godzina zakończenia: 16:00

Posiłek: lunch i napoje

Certyfikat ukończenia: tak

Miejsce: Prolight, ul. 3 Maja 183, 05-800 Pruszków

Zakwaterowanie: Na życzenie organizujemy zakwaterowanie na czas prowadzenia szkolenia (za dodatkową dopłatą)

Minimalna ilość uczestników: 8

Cena: 1000 zł brutto

Czego dowiesz się na szkoleniu? 

 • Czym jest światło? Podstawowe wiadomości o promieniowaniu elektromagnetycznym.
 • Podstawowe wielkości charakteryzujące światło: natężenie oświetlenia, światłość, strumień świetlny, skuteczność świetlna, współczynnik oddawania barw, temperatura barwowa.
 • Rodzaje źródeł światła i typy scenicznych opraw oświetleniowych, praktyczne zapoznanie z urzadzeniami, ich budową i działaniem.
 • Podstawy protokołu DMX i zasady łączenia urządzeń (zasilanie i sterowanie) – okablowanie urządzeń wykorzystywanych podczas szkolenia.
 • Rodzaje konsolet stertujących i struktura systemów oświetlenia scenicznego – praktyczne zapoznanie z przykładowymi urządzeniami i podłączenie ich do systemu.
 • Jak powstaje dym dekoracyjny, jakie rozróżniamy jego rodzaje i po co stosujemy? Ćwiczenia praktyczne.
 • Podstawy projektowania i wizualizacji oświetlenia scenicznego za pomocą oprogramowania WYSIWYG – stworzenie prostego projektu i podłączenie oprogramowania do konsolety.
 • Podstawy użytkowania i programowania urządzeń oświetlenia scenicznego – stworzenie scen świetlnych.
 • Zaprogramowanie własnego pokazu w świecie wirtualnym, przeniesienie go na prawdziwe urządzenia oraz odtworzenie własnego show.
 • Wykonywanie pomiarów podstawowych wielkości fotometrycznych.
 • Jak czytać dane fotometryczne i inne parametry urządzeń oświetleniowych?
 • Wycieczka do teatru i studia telewizyjnego – zapoznanie uczestników z prawdziwymi systemami oświetleniowymi